Zpět

Malé divadlo Hannah Arendtové

Malé divadlo Hannah Arendtové
Hannah Arendtová je praktická myslitelka, nefilosofuje ve slonovinové věži. V jejím malém divadle vyjít na scénu znamená myslet. A myslet znamená jednat. Zvlášť když si muži-úředníci umanuli postavit svět z papíru.
225 Kč s DPH
Skladem
Nakladatel:
Pink Box
Jazyk:
Čeština
Popis:
64 stran, měkká lepená vazba, 14 × 21 cm
Rok vydání:
2023
ISBN:
978-80-908532-6-3
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  79 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  99 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2500 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

V knize se objevuje mnoho odkazů na celoživotní dílo Hannah Arendtové, politické filosofky a publicistky německo-židovského původu, ve kterém se věnovala pojmům jako jsou svoboda, jednání, politika, totalita a zlo. Příběhem provází dvě Hannah, které jsou palindromem. Občas narazí na bojácnou lišku/filozofa, která má raději klid své nory, v níž se ukrývá před světem, ve kterém vládnou vlčí oči a čenich. V příběhu vystoupíte na jevišti, projdete antickou agorou a nakonec budete nuceni najít cestu ven z hustého lesa.
 
Autorka:
Marion Muller-Colardová žije v ústraní v horách, kde si ráda hraje se slovy. Neustále ji ale navštěvuje přízrak a šeptá jí do ucha: „Život je životem, jen když je politický." „Poetický?" brání se zoufale autorka. V této knížce se autorka i přízrak pokusí najít společnou řeč.

Ilustrátorka:
Clémence Polletová strávila dětství v Belgii, studovala v Paříži a Štrasburku a usadila se v Londýně, kde se věnuje kresbě, malbě, kolážím a rytinám. Její příští zastávkou bude možná New York, kde na Bard College uctí památku Hannah Arendtové.

Mohlo by se vám také líbit