Zpět

Výkladový slovník

Výkladový slovník
Někdy jedna věta vydá za víc než celá kapitola. Máma, plyšák, míč, sníh, doma... Kterými slovy lze zachytit a popsat dětský svět?
399 Kč s DPH
Skladem
Nakladatel:
Host
Jazyk:
Čeština
Popis:
96 stran, pevná šitá vazba,
23,3 × 18,7 cm
Rok vydání:
2023
ISBN:
978-80-275-1762-6
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Co je pro malého člověka důležité, když jsou mu třeba čtyři? Co z toho, co ho obklopuje, se propíše do jeho paměti jako klíčová vzpomínka? A jakou bude mít barvu a náladu?

Básnířka a prozaička Olga Stehlíková sestavila poetický Výkladový slovník určený dětem a jejich dospělým. Jedna dvoustrana, jedno heslo, jedna ilustrace. A za nimi celý svět emocí, detailů, vzpomínek a asociací. Nad některými hesly se plácnete do čela: Jak to, že mě to nenapadlo dřív?! Jiná vás zahřejí milou vzpomínkou. Všechna vám ale poskytnou náměty k přemýšlení a společnému povídání. Nehledě na to, že se vy i vaše děti možná začnete na obyčejné věci dívat trochu jinak.

Akvarelové koláže Michaely Caskové dodávají knížce další rozměr. Někde jsou úsporné a minimalistické, jinde překypují životem a detaily, protože přece „všechny poklady jsou v hlíně".

Velmi minimalistické a velmi krásné! Výkladový slovník Olgy Stehlíkové by se dal v rámci její tvorby přiřadit k proudu „lyrické literatury faktu". Ve větách na první pohled jednoduchých se ukrývají hluboké myšlenky a je vidět, že si autorka vyhrála doslova s každou slabikou.
— Radek Malý, spisovatel

Další knihy autora