Zpět

Kůň v kině

Kůň v kině
Kameňáky, hihňáky, ždímáky, štípáky, řehtačky i škubánky.
298 Kč
Skladem
Nakladatel:
Meander
Jazyk:
Čeština
Popis:
136 stran, pevná šitá vazba,
16,5 × 16,5 cm
Rok vydání:
2024
ISBN:
978-80-7558-260-7
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Vtip čili anekdota je nejkratší příběh na světě. Je to vyprávění, kde neplatí běžné zákonitosti podobně jako ve snu nebo v básni. V anekdotách chodí koně do kina, na zdi visí modrý hroch a ve vzduchu poletují oranžové hrábě. I logika jde do vývrtky. „Vy jste mě kopnul obličejem do nohy!" zlobí se klaun na pána, kterého předtím načutnul do čumáku. Vítejte ve světě humoru, kde se nic nebere vážně.

Ve světě, kde slova po sobě házejí šlehačkové dorty jako ve filmové grotesce. Prásk, prásk, plesk. Šlehačka ve výstřihu. Čokoláda na uchu. Za límcem lívanec. V této knížce najdete různé druhy vtipů: poetické, pohádkové, suché, drsné, černé, šibeniční, trampské, skotské, zvojtěné čili popletené, vousaté, zvané též staré vraždy, co si vyprávěli už vaši pradědečkové, anebo bláznivě nesmyslné, kterým Češi říkají kameňáky či šutráky a Angličani příběhy chundelatého psa (shaggy dog stories).

Na konci vás čeká bonus, kde nahlédnete do humoru dospělých. Zjistíte, že slova můžou mít víc významů a že k pochopení vtipů je dobré vlastnit v hlavě nějaké vědomosti. Kdo se směje, ten se učil. A kdo se směje naposled, ten má dlouhé vedení.

Od 1. do 8. 7. bude knihkupectví ZAVŘENÉ (e-shop zůstává v provozu). Od 9. 7. do 30. 8. bude OTEVŘENO od ÚTERÝ do PÁTKU 14:00 – 18:00. Děkujeme za pochopení a užijte si léta!