Zpět

Strom života

Strom života
Text a ilustrace:
Překlad:
Darwin celý život litoval, že neumí malovat. Zato uměl psát a tak se Petr Sís ve své oceňované knize nechal inspirovat zejména jeho sugestivními popisy.
445 Kč s DPH
Skladem
Nakladatel:
Labyrint
Jazyk:
Čeština
Popis:
50 stran, pevná šitá vazba,
23,5 × 31 cm
Rok vydání:
2022
ISBN:
978-80-86803-77-7
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Z úžasně propracovaných obrázků, rozsáhlých úryvků z deníků, náčrtků a map dal dohromady brilantní úvod ke studiu Charlese Darwina a jeho evoluční teorie. Nejdříve vidíme malého Charlese jako školáka, který miloval přírodu, ale nedokázal vyhovět otcovým představám o jeho budoucím povolání. Pak jako mladého studenta medicíny, jenž se stále protiví otcovu úsilí naplánovat mu budoucnost. A poté přijde cesta kolem světa, která z něho udělá přírodovědce. Z této pětileté plavby na palubě lodě Beagle se vrátil do Anglie se zkušenostmi a materiály, jež se staly základem jeho celoživotní práce a odkazu.

Nové vydání knihy, která v roce 2004 získala zlatou medaili Ragazzi Award na Mezinárodním veletrhu dětské knihy v Boloni jako nejlepší non-fiction publikace pro děti na světě a také cenu v soutěži Nejkrásnější knihy České republiky.

„Je to kniha krásná. Vynalézavě sestavená, nádherně ilustrovaná, z bohatých dokumentů čerpající, čtivě sepsaná, dobře přeložená, a přitom dětskému čtenáři přístupná. Potěší a poučí ale i dospělého. Je vděčná, protože informuje místy v takřka vědecké rovině, ale přitom nabízí i citlivý pohled na vědce – člověka, na jeho dětství, dospívání, přístup ke světu, názory na vzdělání, postoje k rodičům, kolegům a třeba i k manželství. Je to kniha módní, dá se říci interaktivní, protože přístupná v několika vrstvách, v různých možnostech nahlížení a čtení."

(Jovanka Šotolová, iLiteratura)

Další knihy autora

Objednávky, které budeme nejpozději 18. 12. evidovat jako ZAPLACENÉ (nebo NA DOBÍRKU), by to k vám měly stihnout do Vánoc. Odesílat budeme i poté, ale bez záruky doručení "pod stromeček". Objednávky k OSOBNÍMU ODBĚRU je možné vyzvednout až do 22. 12.

Od 23. 12. 2023 do 12. 1. 2024 bude OBCHOD ZAVŘENÝ z důvodu dovolené a inventury. E-shop bude v provozu i nadále, balíčky začneme znovu odesílat od 2. 1.

Tyto informace najdete i v sekci Doprava.