Zpět

Pohádky o kolečkách a nekonečnu

Pohádky o kolečkách a nekonečnu
Text a ilustrace:
Coje velké a co je malé? Kdo jsi ty a kdo jsem já? Kde končím a kde začínám? Co je chvíle a co je dlouho? Existuje příběh, ve kterém se vůbec nic neděje? Když si něco představíš, může to být?
220 Kč
Skladem
Nakladatel:
Baobab
Jazyk:
Čeština
Popis:
120 stran, pevná šitá vazba,
16,4 × 16,8 cm
Rok vydání:
2018
ISBN:
978-80-7515-086-8
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Můžeš být zároveň malý a velký? Můžeš být zároveň součást něčeho a zároveň sám o sobě? Pro někoho jsou to legrační otázky a představy dětí, ale autorka Pohádek o kolečkách a nekonečnu na ně seriózně odpovídá. Ani dospělí přece nevědí, co je nekonečně malé nebo nekonečně velké, nekonečně mnoho, nekonečně rychle nebo nekonečně možné nebo nemožné. Pojďte si o tom s dětmi povídat.

Z webu Nejlepší knihy dětem:

"Filozofie vzešla z fyziky coby metafyzika, takže u její kolébky stojí příroda. Uvědomuje si to i autorská kniha Zuzany Demlové oslovující nejen dítka povahou hloubavá, ale i všechna ta, která si už začínají klást kardinální logickou otázku: Proč? Zásluhou hravě minimalistické koncepce počinu – tu a tam přerušené příklady stylizovanými jako moderní pohádka, jinde zase rýpanci na adresu vytrvalé snahy člověka ustavičně cosi třídit – se nejmenšímu obecenstvu nabízí báječný prostor k uvažování. Co je malé, kde začínám a končím? Co není, a přece si to dokážu představit? S přispěním grafických historek s desítkami, ne-li stovkami černých koleček proměňujících se na červeném podkladě úsporný text navýsost záživně osvětluje pojmy jako velikost a množství, nula a nekonečno, čas, trvání a v neposlední řadě i vlastnosti věcí závislé výlučně na pozorovateli. Odtud už je jen krůček k tomu, oč jde v tom informačním koloběhu (či kolečkoběhu) především: o vůli vymanit se ze stáda koleček napasovaných do soukolí, zvlášť když se někdy cítíme být čtverečkem.

Zuzana Demlová (1978), absolventka oboru multimédia na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, se dlouhodobě podílí na aktivitách propojujících svět kultury a vzdělávání. Je členkou sdružení KVAS, v němž se zasloužila o projekty kultivující veřejný prostor (mediální dílna Hatefree pro žáky a pedagogy 2. stupně ZŠ), podporující genius loci (zážitková hra Urban Game pro Prahu 14) nebo obecnou strategii místní samosprávy (např. Jihlava vzdělává kulturou). V Centru choreografického rozvoje SE.S.TA koordinuje projekt Škola tančí. Pohádky o kolečkách a nekonečnu jsou její knižní prvotinou."