Zpět

Pádové otázky. Sada k procvičování

Pádové otázky. Sada k procvičování
  • Pádové otázky. Sada k procvičování
  • Pádové otázky. Sada k procvičování
  • Pádové otázky. Sada k procvičování
Přemýšlíte, jak naučit děti pády? Tato sada k procvičování pádových otázek je koncipována tak, aby učení probíhalo postupně a lehce.
420 Kč
Skladem
Nakladatel:
Poketo
Popis:
Sada v kartonové krabičce
Rok vydání:
2022
ISBN:
9788090816718
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Za dveřmi stojí (kdo?co?) rytíř.
Ten rytíř je (bez koho? čeho?) bez hlavy.
Ptá se mě, komu, čemu jsem dal hlavu?
Beru (koho?co?) křišťálovou kouli a vidím hlavu. A tak dále...
 
Pádové otázky jsou v knize chronologicky zasazené do dvou příběhů, což usnadňuje zapamatování otázek i jejich pořadí. K samotnému procvičování pak slouží 77 kartiček. A když děcko tápe, sáhne po přehledové kartě a rychle se zorientuje.
 
Tato sada slouží k procvičování pádových otázek, které jsou nezbytným základem pro další učení spisovné češtiny (pro správné skloňování podstatných jmen, pro větné rozbory atd.). Hodí se všem třeťákům, kteří neradi biflují a raději se učí zábavnější formou. Je vhodná na doma i jako školní pomůcka.

Sada obsahuje:

- oboustrannou přehledovou kartu se všemi pády a pádovými otázkami na straně jedné a ilustračními příklady na straně druhé. Karta umožňuje snadnější orientaci v tématu.
- knihu s dvěma příběhy, ve kterých se chronologicky objevují pádové otázky. Co stránka, to jedna pádová otázka. Pro rychlejší orientaci jsou na každé stránce pádové otázky a také předložky v daném pádě označeny červeně.
- 77 kartiček s návodem k postupnému procvičování

A jak naučit pádové otázky? Čím začít a jak postupovat dál? Nejprve je důležité naučit se pořadí a znění pádových otázek. K tomu slouží jednak knižní příběhy, ale také prvních sedm kartiček, ve kterých se děti učí pády řadit. Jakmile dítě tuto řadu zvládá, přichází na řadu rozpoznávání pádu podstatných jmen ve slovních spojeních a poté ve větě. K tomuto je určeno zbývajících 70 kartiček. Přehledová karta slouží jako takový "tahák", aby dítě nabylo při určování pádů jistotu.

Mohlo by se vám také líbit