Zpět

Malý dřevěný robot a polínková princezna

Malý dřevěný robot a polínková princezna
Text a ilustrace:
Král a královna touží dlouhé roky po dítěti. Jejich přání se zázrakem splní hned dvakrát v podobě malého dřevěného robota a kouzelné princezny, které oba láskyplně vychovávají. Má to však jeden háček...
379 Kč s DPH
Skladem
Nakladatel:
Centrala
Jazyk:
Čeština
Popis:
40 stran, pevná šitá vazba,
23 × 28 cm
Rok vydání:
2022
ISBN:
978-80-908185-2-1
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Pokaždé, když princezna večer usne, změní se v obyčejné polínko. Zpátky k životu ji přivedou jen kouzelná slova „Vzbuď se, polínko, vzbuď." Nerozlučné sourozence od sebe jednoho dne oddělí nehoda: princezna je nedopatřením zaměněna za obyčejný kus dřeva a odvezena na mrazivý Sever. Je na jejím věrném bráškovi, aby ji zachránil a přivedl zpátky do království.

Následuje napínavé dobrodružství, ve kterém nechybí noční les, ochotná zvířátka, zlomyslné víly, dračí vejce, stařenka v lahvi ani ohromující závěr, který zaručeně uspokojí čtenáře všech věkových kategorií. V Malém dřevěném robotovi a polínkové princezně se Tomu Gauldovi, uznávanému kreslíři, oceňovanému autorovi grafických novel a spolupracovníkovi The New Yorker, povedla vytvořit zbrusu nová pohádka, která vyniká kouzlem okamžiku a nadčasovostí zároveň.

„Podivuhodná a rozkošná knížečka. Bál jsem se o princeznu Polínko, zamiloval si všechna její dobrodružství, jichž jsem nebyl svědkem, a držel pěsti rodince brouků."

Neil Gaiman

Gauldova pohádka je stejně nadčasová jako originální. Příjemně vás osvěží, zároveň máte pocit, že jste ji už kdysi slyšeli a teď zas konečně našli. Okouzlující!

Kirkus Reviews, Starred Review