Zpět

Jak se dělá galerie

Jak se dělá galerie
  • Jak se dělá galerie
  • Jak se dělá galerie
Ilustrace:

Kniha Jak se dělá galerie by měla nejen mladým čtenářům pomoci pochopit, k čemu nám galerie a muzea vlastně slouží a zpřístupnit jim tak jejich návštěvu.

349 Kč
Skladem
Nakladatel:
Moravská galerie v Brně
Jazyk:
Čeština
Popis:
70 stran, pevná šitá vazba,
24,2 × 34,2 cm
Rok vydání:
2019
ISBN:
978-80-7027-326-5
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Bohatě ilustrovaná kniha, která zve malé čtenáře do světa muzeí a galerií. Ilustrátor David Böhm spolu s autory textů Ondřejem Chrobákem, Rostislavem Koryčánkem a Martinem Vaňkem otevřou dětem pohled do historie galerií a poví jim jak se vystavují umělecká díla, čemu všemu galerie slouží nebo jak vzniká výstava.

Čtenáři se mimo jiné dozví, jaké podklady schraňoval na pražském hradě císař Rudolf II. nebo že i rozestlaná postel a žralok naložený v lihu se dají považovat za svébytná umělecká díla. Zjistí, jak galerie funguje a kdo všechno v ní pracuje. Po přečtení této knihy se děti na galerii přestanou dívat jako na nudnou a nepřístupnou budovu, ale začnou ji vnímat jako místo, kde se děje plno zajímavých věcí a kde mohou zažít nečekaná setkání a odkrývat poutavé příběhy.

Co vlastně autory vedlo k realizaci knihy o umění a galerijním provozu pro děti? Motivaci za autory osvětluje Ondřej Chrobák: „Lidé se často a priori vyhýbají textům o umění, protože je považují za nesrozumitelné a hermetické. Pokusit se popsat naší každodenní práci v galerii způsobem i jazykem, který bude přístupný pro děti, nás přinutilo opustit ‚ptydepe', s nímž mezi sebou komunikujeme, ale především znovu promyslet, co je smyslem naší práce. Bylo to dobrodružství."

Mohlo by se vám také líbit