Zpět

Evžen a jeho bláznivý stromodům

Evžen a jeho bláznivý stromodům
Text a ilustrace:
Kniha učí děti pozornosti pro velké stavby, soucitu s nejmenšími tvory, důvěře ve fantazii i odvaze jít proti vkusu většiny.
289 Kč
Skladem
Nakladatel:
Paseka
Jazyk:
Čeština
Popis:
40 stran, pevná4 šitá vazba,
18 × 30 cm
Rok vydání:
2021
ISBN:
9788076371934
Kdy a jak doručíme?

Doručení:
Během 35 pracovních dnů

Zásilkovna ČR pobočka  89 Kč
Zásilkovna ČR na adresu  109 Kč
Zásilkovna SK pobočka  99 Kč
Zásilkovna SK na adresu  149 Kč
Dobírka  +30 Kč k poštovnému
Osobní odběr Brno  zdarma

Při objednávce nad 2900 Kč poštovné zdarma.

Zasíláme i do zahraničí.
Zahraniční poštovné řešíme individuálně.

Puntičkáři jsou lidé, kteří mají rádi všechno uklizené, přehledné, zkrátka do puntíku. A přesně takový byl architekt Evžen. Doma měl pořádek, který se jen tak někde neviděl, všechny věci srovnané od nejmenší po největší a od nejčernější po nejbělejší. Jednoho dne se však stalo něco velmi zvláštního a Evžen pochopil, že krásný dům se nedělá jen podle pravítka. Všechno to způsobil vítr. Jeho silný poryv ohnul strom do třetího patra chystané stavby, právě tam, kde měl být pokoj. Jenže k překvapení všech Evžen strom nenechal pokácet. Zdál se mu naprosto dokonalý, a tak ho nechal domem růst. A začal si všímat přírody a lidí.
 
Kniha francouzského ilustrátora a architekta svou výtvarnou poetikou upomíná na legendární práci Miroslava Šaška nebo na avantgardní estetiku.
 
Thibaut Rassat vystudoval architekturu v Marseille, několik let navrhoval stavby, pak se začal věnovat kresbě a ilustraci. Spolupracuje s francouzskými i kanadskými nakladatelstvími a s tužkou nad papírem rád přemýšlí o domech a městech.